FOTO GALERİ KÜLTÜR

Çankırı Tuz Lambasının Faydaları

Tuz Lambasının Faydaları Kaya tuzu, insan vücudunda bulunan hemen hemen tüm elementleri içiresinde barındıran ve uzamanlar tarafından sağlıklı olduğu için önerilen bir tuz çeşididir. Kaya tuzu, daha çok sofralarda kullanılsa..

Çankırı Tuz Lambasının Faydaları

Tuz Lambasının Faydaları

Kaya tuzu, insan vücudunda bulunan hemen hemen tüm elementleri içiresinde barındıran ve uzamanlar tarafından sağlıklı olduğu için önerilen bir tuz çeşididir. Kaya tuzu, daha çok sofralarda kullanılsa da son yıllarda oldukça popüler olan tuz lambaları yavaş yavaş hayatımıza girmeye başladı. Tuz lambasının faydaları yapılan tüm bilimsel araştırmalar ve elde edilen verilerle başta ruhsal hastalıklar olmak üzere birçok hastalığa şifa dağıttı tespit edilmiştir.

Çevremizde sık sık duymaya başladığımız “Himalaya tuzu” da aslında bir kaya tuzudur ve tuz lamba çeşitleri arasında yer alır. Bununla birlikte son yıllarda önemi giderek artan ve ülke topraklarımızda çıkan “Çankırı kaya tuzu” un da birçok sağlık problemine karşı kullanılabileceği tespit edilmiştir.

Gerek Himalaya tuz lambası olsun gerekse Çankırı tuz lambası olsun sağlık açısından faydaları aynıdır. Aralarındaki fark sadece Himalaya tuz lamba çeşitlerinde göze çarpan kırmızımsı ve turuncu renkli olmasıdır. Çankırı tuz lambası ise doğal tuz rengi olan beyaz görünümlüdür.

Çankırı Tuz Lamba

Tuz lambaları, bulundukları ortama negatif iyon yaydıkları için havanın nötrleşmesiyle temizlenmesini sağlarlar. Doğal bir negatif iyon olarak adlandırılan tuz lambaları için “havanın vitaminleri” desek yanılmış olmayız.

Tuz lambasının diğer faydalarını şöyle sıralamak mümkün:

  • Yüksek enerji ve pozitif ruh halinin oluşmasını sağlayarak canlılık ve zindelik verir.
  • Migren, nezle ve özellikle astım gibi hastalıklara iyi gelir ve akciğerlerin çalışma kapasitesini arttırır.
  • Özellikle bebeklerin ve çocukların bulundukları ortamda kullanılırsa ruhsal gelişimleri için temiz hava sağlanmış olur.
  • Stres, uykusuzluk, fiziksel ve ruhsal yorgunluklara çok iyi gelir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL