GÜNDEM

Çankırı’da Kaç Kişi Koronavirüs Aşısı Oldu?

  Koronavirüs aşı haritası Sağlık Bakanlığı tarafından güncel verileri paylaştı. Açıklanan aşı haritasında Çankırı’da 3 Mayıs itibariyle toplam 71 bin 910 kişi aşılandı. Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan verilere göre Çankırı’da..

Çankırı’da Kaç Kişi Koronavirüs Aşısı Oldu?

 

Koronavirüs aşı haritası Sağlık Bakanlığı tarafından güncel verileri paylaştı. Açıklanan aşı haritasında Çankırı’da 3 Mayıs itibariyle toplam 71 bin 910 kişi aşılandı.

Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan verilere göre Çankırı’da toplam 71 bin 910 kişi aşılandı. Türkiye’de aşılama çalışmaları devam ediyor. Hekim ve sağlık çalışanlarının aşılanmasının ardından yaşlı ve engelli bireylerin aşılamaları da devam ediyor. Sağlık Bakanlığı’nın Koronavirüs aşı haritasında paylaşılan bilgilere göre Çankırı’da 3 Mayıs 2021 tarihi itibariyle toplam 71 bin 910 kişi koronavirüs aşısı oldu.

  • Çankırı’da ilk doz aşı olan kişi sayısı 41 bin 479 olarak hesaplandı.
  • İkinci doz uygulanan kişi sayısı ise 30 bin 431 olarak kaydedildi.

İlk doz öncelik olarak sağlık kurumlarında çalışanlara ardından yaşlı, engelli ve koruma evleri gibi yerlerde çalışanlara daha sonra ise 65 yaş üstü bireylere yapılıyor. İkinci aşamada öncelikli sektörler çalışanları aşı olacak. Bunlar; Bakanlıklar, kritik görevlerdeki kişiler, cezaevleri, eğitim sektörü, gıda sektörü ve 60-64 yaş arası bireyler ve 50-64 yaş arası kişiler olacak. Üçüncü aşamada da kronik hastalığı olan kişiler ve diğer yaş grupları.

Dördüncü aşamada ise aşılanma sırası geldiği halde zamanında aşı yaptırmayanlar aşılanacak. Bugüne kadar COVID-19 aşılarına yönelik gerek yürütülen klinik çalışmalarda mevcut aşı uygulamalarında ciddi yan etkilere rastlanmadığı, aşılama sonrasında görülen yan etkilerin ise sıklıkla hafif olduğu kaydedildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL