VEFAT

Kovid-19 tedavisi gören eski AK Parti Karabük Milletvekili Uysal hayatını kaybetti

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisi gören AK Parti 26. Dönem Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Ankara’da yaşamını yitirdi. 26. Dönem Karabük Milletvekili ve Karabük Üniversitesi Kurucu Rektörü Burhanettin UYSAL..

Kovid-19 tedavisi gören eski AK Parti Karabük Milletvekili Uysal hayatını kaybetti

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisi gören AK Parti 26. Dönem Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Ankara’da yaşamını yitirdi.

26. Dönem Karabük Milletvekili ve Karabük Üniversitesi Kurucu Rektörü Burhanettin UYSAL Hayatını kaybetti.

Karabük Üniversitesinde dersler veren 54 yaşındaki  AK Parti 26. Dönem Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal‘a yaklaşık bir ay önce Kovid-19 tanısı konuldu.

Bir süredir Ankara Şehir Hastanesinde tedavi gören Uysal, bugün hayatını kaybetti.

Uysal, ikindi vakti memleketi Konya’nın Ereğli ilçesinde topağa verilecek.

Prof. Dr. Burhanettin Uysal Kimdir?

20 Haziran 1967’de Konya’da dünyaya gelen Uysal, lisans öğrenimini Gazi Üniversitesinde tamamladıktan sonra 1992’de Polis Akademisinden mezun oldu. Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde yüksek lisans ve doktorasını yaptı. 1989-1994 yılları arasında komiserlik ve emniyet müdürlüğü, 1994-1997 yılları arasında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde öğretim görevliliği yaptıktan sonra 1997-2000 yılları arasında Zonguldak Karaelmas Üniversitesinde akademik kariyerine devam etti.

17 Ocak 2008 tarihinde Karabük Üniversitesi rektörlüğüne atanan ve iki dönem kurucu rektör olan Uysal, 2013-2015 arasında YURTKUR Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini de yürüttü.

AK Parti’den 26. Dönem Karabük milletvekili olan Uysal, evli ve 3 çocuk babasıydı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL