Zabıtadan Pide ve Hijyen Denetimi

Çankırı Zabıta ekiplerinin Ramazan mesaisi sürüyor. Denetimleri sıkı tutan ekipler,  marketlerden sonra fırınları, ekmek ve pide satışı yapan lokanta, pide salonları ve büfeleri denetliyor. Çankırı Belediyesi Zabıta ekipleri fırın denetimlerine..

Zabıtadan Pide ve Hijyen Denetimi

Çankırı Zabıta ekiplerinin Ramazan mesaisi sürüyor. Denetimleri sıkı tutan ekipler,  marketlerden sonra fırınları, ekmek ve pide satışı yapan lokanta, pide salonları ve büfeleri denetliyor.

Çankırı Belediyesi Zabıta ekipleri fırın denetimlerine başladı. Ekmek ve pide satışı yapan tüm işletmeleri tek tek denetleyen ekipler, gramajı düşük ekmek satışı yapan işletmeleri uyararak cezai işlem uyguladı. İş yeri alanına göre çalışan sayısı ile gramaj, temizlik, maske denetimi yapıldı.

Zabıta ekipleri, çıkarılan pide ve ekmeklerin standartlara uygun olup olmadığını belirledi. Tartıda 300 gramın altında ekmek ve pide yapan işletmelere cezai işlem uygulanarak vatandaşlara satılmaması için ürünlere tutanak ile el konuldu. Ekmek ve pidelerin sağlıklı koşullarda üretilip üretilmediğine ve satışının uygun koşullarda gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğine bakan ekipler, eksikliklerin kısa sürede giderilmesi için uyarıda bulunurken gramajı 300 ve üzeri çıkan ekmek ve pideleri yapan işletme sahiplerine ise teşekkür etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL